Εκτός Κυπέλλου η Δήμητρα

Στον αγώνα Κυπέλλου που διεξήχθη στο γήπεδο Καλών Νερών, σήμερα το μεσημέρι Τετάρτη 29/11, η Δήμητρα ηττήθηκε 1-0 από την τοπική Αθλητική Ένωση 2002 κι αποκλείστηκε από τη συνέχεια της διοργάνωσης. Οι νικητές στον επόμενο γύρο θα υποδεχθούν τον νικητή του ζευγαριού Θησέας-Ολυμπιακός Βόλου.

Το γκολ που έκρινε το ματς σημειώθηκε από την άσπρη βούλα του πέναλτι και το πέτυχε ο Προβιάς στο 70ό λεπτό. Η παράβαση δόθηκε για χέρι του Πλαβού, απόφαση που αμφισβήτησαν έντονα οι άνθρωποι της Δήμητρας.

Οι Ευξεινουπολίτες έχασαν μεγάλη ευκαιρία στο 5ο λεπτό σε τετ-α-τετ του Μπιρμπίλη, σουτ άουτ, ενώ ο Κούργιας από ευνοϊκό σημείο είχε κεφαλιά που απέκρουσε ο Μητράκος στο 25ο.

ΑΕ 2002: Μητράκος, Χαμσάι Φλ., Γαλάνης Ευάγγ. (30’ Σουλάι), Ιντζόγλου, Προβιάς, Βεργοζήσης, Στουμποβίκος (75’ Ροδοβίτης), Κουβαράς (60’ Μπογδανίδης), Χαμσάι Φ. (75’ Αγκόλι), Τζοβάρας, Γαλάνης Μ. (60’ Τζοτκάι).
Δήμητρα: Χαλάτσης, Μπιρμπίλης, Γκρέμι, Κούργιας, Πλαβός, Παπαγεωργίου, Τετριμίδας (78’ Καραθόδωρος), Θ. Μόσχος (60’ Ηλ. Μόσχος), Π. Ρούσας (78’ Ν. Σιούτης), Στουρνάρας (60’ Δήμας), Κακλιάς (70’ Μπαζής).