• 19 Οκτωβρίου, 2024

Ένα γκολ έφθανε για τον Αχιλλέα

Ο Αχιλλέας υπερασπίστηκε την έδρα του και κέρδισε 1-0 τον Ελευθεριακό. Μετά το διπλό στη Σκιάθο και την ισοπαλία στα Κανάλια, στο πρώτο εντός έδρας παιχνίδι η ομάδα του Κώστα Στέκα πανηγύρισε τρίποντο χάρη σε τέρμα του Κλίντον με σουτ εκτός μεγάλης περιοχής.

Στο πρώτο ημίχρονο, ο Κωστόπουλος είχε δύο καλές ευκαιρίες για τους γηπεδούχους, ενώ για να παραμείνει το σκορ χρειάστηκε μια ωραία απόκρουση του Ξηρομερήσιου δέκα λεπτά πριν τη λήξη.

Αχιλλέας: Κάσα (46’ Ξηρομερήσιος), Αλντίν, Μυρτέλι (46’ Τσεκούρας), Βερλάτσι, Αλ Ορεϊκάτ, Μουσάκου, Τσουκάρας, Παναγιώτου (46’ Μαλλιαρός), Κλίντον, Καλτσάς, Κωστόπουλος.
Ελευθεριακός: Βασιλάκος, Τσιούνης, Γαλάτος (46’ Μαμεντίδης), Γεωργάκης, Μαργαρίτης (47’ Ζιάκας), Καμηνιώτης, Καλαντζής, Κωνσταντινίδης (68’ Αποστολόπουλος), Ζυματίκας, Μαντζαφλάρας, Κουτσώνας (47’ Λέκας).