• 4 Μαρτίου, 2023

Επτά γκολ η Ακρόπολη με την Δήμητρα

Η Ακρόπολη νίκησε 7-1 την Δήμητρα. Τα δύο πρώτα γκολ ο Παγώνης στο 8ο και 15ο λεπτό, μείωσε με εύστοχο χτύπημα πέναλτι ο Κακλιάς και το σκορ ημιχρόνου ήταν 3-1 που διαμόρφωσε ο Πιτσάβας στο 35’. Τα άλλα τέρματα για τον σύλλογο του Σέσκλου στην επανάληψη σημείωσαν οι Τσουκάλης, Αξιώτης, Πούλιος και Χρυσαφόπουλος.

Ακρόπολη: Βίτσος, Παπούλιας, Πούλιος, Στρούγγης, Κολυμήτρας, Κουτσώνας, Τζινιέρης (46’ Τσουκάλης), Βαρελόπουλος (46’ Χρυσαφόπουλος), Παγώνης (80’ Τσιαμήτας), Πιτσάβας (46’ Βασιλείου), Αξιώτης (80’ Κατσαρός).
Δήμητρα: Αντωνιάδης, Β. Ρούσας, Π. Ρούσας, Κεπεσίδης, Νικοβιώτης (60’ Ξηρομερίσιος), Παπαγεωργίου, Μ. Στουρνάρας, Γκρέμι, Ξηροκώστας, Κακλιάς, Κουτσοκέρας.