• 20 Οκτωβρίου, 2019

Ήττα για τον Άθλο στην Αργαλαστή

Ο Άθλος ηττήθηκε 1-0 στην Αργαλαστή από τον τοπικό Κένταυρο Νοτίου Πηλίου για τη 2η αγωνιστική της Γ’ ΕΠΣΘ. Το γκολ σημειώθηκε στο 62ο λεπτό με πέναλτι, λίγο αργότερα οι γηπεδούχοι είχαν και νέο πέναλτι που απέκρουσε ο Τούντορ, ενώ στο 90′ η αλμυριώτικη ομάδα θα μπορούσε να …κλέψει το βαθμό της ισοπαλίας αλλά το φάουλ του Πιπινή σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι. Στη φάση αυτή, ο αντίπαλος τερματοφύλακας έπιασε την μπάλα εκτός μεγάλης περιοχής αλλά δεν αποβλήθηκε.

Για τον Άθλο έπαιξαν οι : Τούντορ, Τζοβάρας (37’ λ.τρ. Μιχαλακόπουλος), Καραΐσκος, Νιφόρος, Κεπεσίδης, Κρομμύδας, Φωτιάδης, Καλέμι (70’ Γ. Ξινός), Σκούρας (50’ Ραμαντάνης), Τίτου, Πιπινής.