• 28 Νοεμβρίου, 2021

Μεγάλο διπλό με ανατροπή για την Δήμητρα, υπογραφή Κώστα Καμπέρη!

Ο Κώστας Καμπέρης ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής της Δήμητρας στη σημερινή αναμέτρηση στην Αταλάντη. Μπήκε αλλαγή στον αγωνιστικό χώρο στην ανάπαυλα του ημιχρόνου και σκόραρε δύο φορές! Από νωρίς πίσω στο σκορ οι “πράσινοι”, είχαν αρκετές χαμένες ευκαιρίες αλλά ο νεαρός Λαρισαίος τους χάρισε μια δίκαια νίκη που εδραιώνει την Δήμητρα στις πρώτες θέσεις, στο -1 από την κορυφή!

Το ματς άρχισε με μια μεγάλη ευκαιρία σε μακρινό σουτ του Θωμαΐδη που έβγαλε ο Ανδρούτσος σε κόρνερ με τα ακροδάχτυλα και το 1-0 έγινε στο 9′ όταν ο Πατσαρούχας έκλεψε την μπάλα και γύρισε, εκεί όπου εκμεταλλεύτηκε ο Δουβαράς σκοράροντας με πλασέ από κοντά. Μεγάλες ευκαιρίες για την Δήμητρα στο α’ 45λεπτο με τους Βουρδάκη, Αναστασίου, Σιόβα, τα σουτ των οποίων σταμάτησε ο αντίπαλος γκολκίπερ.

Στο 33′ Τζιβελέκης και Διαμαντόπουλος συγκρούστηκαν, κεφάλι με κεφάλι, και ο παίκτης της Δήμητρας έγινε αλλαγή. Μεταφέρθηκε στο Κέντρο Υγείας Αταλάντης όπου του έγιναν τέσσερα ράμματα. Διπλή αλλαγή από τον Στέλιο Αρσένο στο ημίχρονο με τους Λάμπο, Καμπέρη να παίρνουν θέση στον αγωνιστικό χώρο.

Οι “πράσινοι” ήταν εμφανώς καλύτεροι κι έφθασαν στο 1-1 με σουτ του Καμπέρη από περίπου 25 μέτρα. Στο 65ο λεπτό η ισοφάριση.  Ένα τέταρτο αργότερα, ο Δημητρίου κέρδισε πέναλτι και το μετέτρεψε σε γκολ ο Καμπέρης! Στο β’ μέρος, οι γηπεδούχοι απείλησαν με χλιαρό τακουνάκι του Δουβάρα και σουτ άουτ του Γκούρλα προς το τέλος της συνάντησης, ενώ για την Δήμητρα, μεγάλη ευκαιρία στο 65′ με κεφαλιά του Αναστασίου και στο 70′ όταν ο Γαλανόπουλος άρχισε κούρσα από το κέντρο, πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του αλλά σε τετ-α-τετ αστόχησε.

Αταλάντη: Ανδρούτσος, Καραγιάννης, Σαλιάι (61′ Δήμος), Μπούσδρας, Πάπος, Κουδούνας (55′ Γκούρλας), Δουβάρας, Τζιβελέκης, Κυριλίδης (85′ Μαρκάκης), Ντάμπος, Πατσαρούχας.
Δήμητρα: Σταυράκης, Φαράντος, Θεοδωρόπουλος (76′ Βούλγαρης), Γαλανόπουλος, Στεφανής, Θωμαΐδης (46′ Λάμπος), Βουρδάκης (90′ Μπέικος), Καρράς, Διαμαντόπουλος (32′ λ.τρ. Δημητρίου), Αναστασίου, Σιόβας (46′ Καμπέρης).