• 3 Νοεμβρίου, 2019

Νέα ήττα για τον Πύρασο

Ούτε την 5η αγωνιστική μπόρεσε να κερδίσει ο Πύρασος. Και σαν να μην έφθανε αυτό, στο 94ο λεπτό δέχθηκε γκολ χάνοντας 1-2 από την Αγία Παρασκευή που για τρίτη σερί σεζόν έφυγε νικήτρια από εκτός έδρας αναμέτρηση με το συγκεκριμένο αντίπαλο. Ο αγώνας διεξήχθη στο Αερινό.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για την Αγία Παρασκευή ο 18χρονος Ελληνοκαναδός Μαυροζούμης ο οποίος σκόραρε στο 27ο λεπτό με σουτ στο παραθυράκι της εστίας και στο 94ο με πλασέ, ενώ είχε δοκάρι στο 68′. Για τον Πύρασο είχε ισοφαρίσει ο Κίτσος με πλασέ σε έμμεσο φάουλ μέσα στη μεγάλη περιοχή, ενώ καλές φάσεις χάθηκαν στο 71′ (σέντρα του Καραδήμα, δεν βρήκε την μπάλα ο Σιώμος και κλώτσησε αέρα από το ύψος του πέναλτι) και 74′ (σέντρα του Κίτσου, κεφαλιά του Κερατίδη άουτ).

Πύρασος: Μάνος, Αποστόλου, Κόκκαλης, Σταντσούρης, Αντωνιάδης (80’ Τσέργας), Αναστασίου, Καραδήμας, Μπαράκου, Κίτσος (75’ Παπαδογεώργος), Δ. Τσάμης (46’ Σιώμος), Γάτος (62’ Κερατίδης).
Αγία Παρασκευή: , Αντωνίου, Παπαδήμος (75’ Ιωακειμίδης), Λούμπαρδος, Κούκιος, Μαστακούλης, Χρόνης, Γκέκος (63’ Ζάχαρης), Καραγιάννης, Μεγαγιάννης, Μαυροζούμης.