• 27 Ιανουαρίου, 2019

«Διπλά» της Δήμητρας και του Αίαντα – Ο Πρωτεσίλαος κέρδισε τους Μυρμιδόνες

Νέα άνετη νίκη για την πρωτοπόρο Δήμητρα Ευξεινούπολης με 0-3 σε βάρος της Αγίας Παρασκευής, ενώ την ίδια ώρα ο εκπληκτικός φέτος Αίαντας κέρδιζε μέσα στο Σαρακηνό με 0-1, στους Σαββατιάτικους αγώνες της ΕΠΣΘ (26/1), για τη 14η αγωνιστική.

Οι «πράσινοι» προηγήθηκαν με δυο γκολ του Θανάση Παπαδόπουλου στο 24ο και 32ο λεπτό, ενώ στο 91’ ο Κρανάς ολοκλήρωσε τη νίκη με το τρίτο γκολ.

Ο Αίαντας του Γιάννη Σιαμέτη σημείωσε το μοναδικό γκολ του αγώνα στο 12ο λεπτό, με κεφαλιά του Μιχόπουλου, μετά από κόρνερ που εκτέλεσε ο Μπιρτσάι.

Την Κυριακή, σ’ ένα κρίσιμο παιχνίδι ο Πρωτεσίλαος στο Φτελιό κέρδισε τους Μυρμιδόνες στο ντέρμπι γειτόνων με σκορ 2-1 (φωτο Βάσως Γερογιάκομου) και σκόρερς των νικητών τους Χ. Παναγιώτου και Απ. Λάμπο.

Για τη Γ’ ΕΠΣΘ ο Αχιλλέας Αχιλλείου κέρδισε 0-2 εκτός έδρας τον Άθλο, ενώ ο Ηρακλής Αγίων Θεοδώρων κέρδισε μέσα στη Δημητριάδα με 0-1.