• 15 Ιανουαρίου, 2023

Έξι γκολ ο Σαρακηνός με την Δήμητρα

Έξι γκολ για τον Σαρακηνό στο γήπεδό του με αντίπαλο την Δήμητρα, αν και γηπεδούχος σε αυτό το ματς ήταν θεωρητικά η ομάδα της Ευξεινούπολης.

Ο Γκλαβίνης με προβολή και σουτ τα δύο γκολ για την ομάδα του Γιάννη Φασουράκη στο πρώτο ημίχρονο, στο 15ο και 20ό λεπτό. Στην επανάληψη, δύο γκολ σημείωσε ο νεαρός Βαρβέκης στο ντεμπούτο του με την φανέλα του Σαρακηνού στο 53ο και 58ο, ο Καλλιακούδας το 4-0 στο 55′ με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή και το τελικό 0-6 διαμόρφωσε με πέναλτι που κέρδισε ο Στεργίου και το εκτέλεσε εύστοχα ο Μπέικος.

Δήμητρα: Μάνος (75′ Ξηρομερίσιος), Κουτσοκέρας, Βαγγ. Ρούσσας, Νικοβιώτης, Γκρέμι, Ζαντιώτης, Μ. Στουρνάρας, Παπαγεωργίου, Νικογιάννης, Π. Ρούσσας (46′ Ραμαντάνης), Μόσχος.
Σαρακηνός: Γράντας, Δουλάς (72′ Δημόπουλος), Σκούρας, Τσάνιος, Καλαμάτας, Πρίφτι (65′ Σύρρος), Τσιάνος, Καλλιακούδας, Γκλαβίνης (46′ Βαρβέκης), Θεοδωρίδης (68′ Στεργίου), Μπέικος.