• 27 Μαρτίου, 2022

Εύκολη νίκη για τους Νέους Αγίας Άννας στο Αχίλλειο

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Καφετζή που σημείωσε καρέ τερμάτων, οι Νέοι Αγίας Άννας (στη φωτογραφία όπως παρατάχθηκαν σήμερα) κέρδισαν εύκολα 1-6 στο γήπεδο «Απ. Πλασταράς» του Αχιλλείου τον τοπικό Αχιλλέα.

Ο Καφετζή άνοιξε το σκορ στο 2ο λεπτό με ωραίο ψηλοκρεμαστό σουτ, ισοφάρισε στο 19’ ο Τσεκούρας, όμως προς το τέλος του ημιχρόνου, ο προαναφερθείς επιθετικός της φιλοξενούμενης ομάδας βρήκε δύο φορές δίχτυα, στο 40’ με σουτ και το 44’ με πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος.

Το 1-3 αποσυντόνισε τους γηπεδούχους που δεν προέβαλαν αντίσταση στην επανάληψη: ο Καφετζή το 1-4 στο 50’, ο Μουλαλίου το 1-5 στο 60’ και ο Φράγκος με κεφαλιά το 1-6 στο 67’. Αξίζει να αναφέρουμε ότι στο 81’ δέχθηκε κόκκινη κάρτα για εξύβριση ο Ευαγγελίου που είχε γίνει αλλαγή και βρίσκονταν στον πάγκο .

Αχιλλέας: Ζωγραφάκης, Κωστόπουλος, Θ. Παναγιώτου, Τσουκάρας, Ευαγγελίου (55’ Καραγιάννης), Τσεκούρας, Στεργίου (79’ Αθ. Παναγιώτου), Μαρούλης, Κραβαρίτης, Μουζουράκης, Ζάρρας (59’ Κάσα).
Νέοι Αγίας Άννας: Βλιώρας, Γεωργιτζίκης, Ευτυχιάδης, Βαμβακάς, Στάμος, Κοντογεωργίου (30’ Μπέκος), Μουλαλίου, Δράκος (65’ Φράγκος), Καφετζή, Έκτ. Μάρκου, Κόπο (60’ Ντρόγκα).