• 16 Φεβρουαρίου, 2022

Tα αποτελέσματα του Κυπέλλου ΕΠΣΘ

Ημέρα Κυπέλλου ΕΠΣΘ η σημερινή με πέντε αγώνες της γ’ φάσης. Ο Πύρασος δεν είχε προβλήματα στο γήπεδο του Μαγνησιακού απέναντι στην ομώνυμη ομάδα, κέρδισε 0-6, με τον Δημήτρη Κατή να σημειώνει χατ τρικ στο πρώτο ημίχρονο, άλλα δύο γκολ ο Γιάννης Αραπίτσας και το τελευταίο λίγο πριν τη λήξη ο Μπόλης.

Στο Βελεστίνο, ο Ρήγας Φεραίος απέκλεισε με 4-0 την Αγχίαλο. Ο Σουγκάρης στο 40ό λεπτό το 1-0, στην επανάληψη τα άλλα τέρματα, από τον Βουραζέρη με κεφαλιά σε φάουλ του Άλμπα, από τον Δημήτρη Γάρο, αρχισκόρερ των “κυανόλευκων” τη φετινή σεζόν και στο φινάλε από τον 17χρονο Χρήστο Κίτσιο.

Η Αγία Άννα συνεχίζει στη διοργάνωση καθώς νίκησε 2-1 τον Αστέρα. Η ομάδα του Κ. Τσιουρέλη προηγήθηκε με τον Τζοβάρα, δέχθηκε την ισοφάριση από τον Γουτούλη και το νικητήριο γκολ σημείωσε ο Καλαμίδας.

Με δύο γκολ του Αραμπατζή στο πρώτο εικοσάλεπτο, ο Σαρακηνός …ξόρκισε τον κακό του δαίμονα φέτος, την Ακρόπολη Σέσκλου περνώντας νικηφόρα από το Σέσκλο.

Τέλος, ο Θησέας νίκησε 2-0 στο Στεφανοβίκειο τον Διαγόρα, με τον Κατσιγιάννη να ανοίγει νωρίς το σκορ, στο 8ο λεπτό και τον Παπαδήμο να διαμορφώνει το τελικό στο 25ο, κι ενώ ο Σιώμος στο τέλος είχε χαμένο πέναλτι.