• 3 Ιουλίου, 2021

Σε τρομερή κατάσταση ο Καραλής, ασημένιο μετάλλιο στο πανελλήνιο με 15,21 στο τριπλούν!

Σε τρομερή κατάσταση έδειξε ότι βρίσκεται ο Σπύρος Καραλής. Ο Αϊδινιώτης αθλητής κατέκτησε τη δεύτερη θέση στο πανελλήνιο πρωτάθλημα Κ20 ετών στο τριπλούν με άλμα στα 15 μέτρα και 21 εκατοστά!

Πήγε στους αγώνες, που γίνονται αυτό το Σαββατοκύριακο στο Καυτανζόγλειο της Θεσσαλονίκης, με ρεκόρ 14,90. Όπως σας ενημερώσαμε νωρίτερα στο e-almyros.gr, στον πρωινό προκριματικό είχε άλμα στα 15.06, περνώντας για πρώτη φορά το όριο των δεκαπέντε μέτρων και παίρνοντας παράλληλα την πρόκριση-όριο για το πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα.

Μεσολάβησαν λίγες ώρες ξεκούρασης και στον απογευματινό τελικό, ο Σπύρος Καραλής ξεπέρασε και πάλι τον εαυτό του και μάλιστα δύο φορές! Πρώτα πήδηξε 15,12 και μετά είχε το μεγάλο άλμα στα 15,21 που ήταν μέσα στα όρια ανέμου. Οι υπόλοιπες προσπάθειές του ήταν άκυρες. Δηλαδή βελτίωσε σήμερα το δικό του ρεκόρ τρεις φορές κατά τριάντα εκατοστά, από τα 14,90 το έφθασε στα 15,21. Ο Σπύρος, αθλητής του Απ. Καθηνιώτη που αγωνίζεται με τα χρώματα του Ολυμπιακού Πειραιώς, θα αγωνιστεί αύριο στο μήκος στο οποίο επίσης πηγαίνει δυνατά για μετάλλιο!

Πολλά συγχαρητήρια από εμάς στον 17χρονο αθλητή μας και καλή επιτυχία στην αυριανή του προσπάθεια!

Στην πάνω φωτογραφία, μετά τον αγώνα με το μετάλλιο κρεμασμένο στο λαιμό, στην κάτω κατά την απονομή.