• 7 Μαρτίου, 2020

Ρεκόρ διαφοράς για τους Τιτάνες!

Άνιση ήταν η αναμέτρηση των Τιτάνων με την ομάδα Κ21 του ΓΣ Φαρσάλων, σήμερα Σάββατο 7/3 στο κλειστό του Αλμυρού. Η φιλοξενούμενη ομάδα αποτελούνταν από οκτώ παίκτες ηλικίας 15-16 ετών και έτσι, οι Τιτάνες έκαναν ρεκόρ διαφοράς στα παιχνίδια τους στο φετινό πρωτάθλημα με τελικό σκορ 85-27!!!

Ξεκίνησαν με σκορ 10-0 στο πρώτο τρίλεπτο και η συνέχεια ανάλογη αφού η διαφορά δυναμικότητας ήταν πολύ μεγάλη…  16-1 στο 6ο λεπτό, 23-1 στο 8ο και λήξη πρώτης περιόδου με φοβερό, σπάνιο σκορ, 29-1 !!! Η χαλάρωση ήταν φυσιολογική για τους «ερυθρόλευκους», οπότε στο δεύτερο δεκάλεπτο σημείωσαν …μόνο 15 πόντους. Σκορ ημιχρόνου 44-11. Στο 26ο λεπτό, ο Κοσμίδης έκανε το 63-15 με κάρφωμα στον αιφνιδιασμό ύστερα από δικό του κλέψιμο και λίγο πιο μετά, η διαφορά έπιασε τους πενήντα πόντους (70-15 στο 30’).

Δεκάλεπτα: 29-1, 44-11, 70-15, 85-27
Τιτάνες (Φλεβάρης): Τέντας 8 (2), Κολοκυθάς 11 (1), Κοσμίδης 20 (1), Μπιρμπίλης 9 (1), Καραγεωργόπουλος 3, Βουλτσίδης 7 (1), Χρυσόπουλος 8, Γιάγκος 7, Βαλαμουτόπουλος 4, Τσαουσάι 8 (1).
Κ21 ΓΣ Φαρσάλων (Καλανταρίδης): Βαρακλιώτης 6, Βολιοτόπουλος, Αλεξανδρής 9, Ζαχαρής, Οικονόμου 4, Ερελιάδης 4, Λιάπης 4, Ατόσογλου.