• 7 Δεκεμβρίου, 2019

Προηγήθηκε αλλά έχασε το ντέρμπι κορυφής ο Άθλος

Δεύτερη στη σειρά ήττα για τον Άθλο σήμερα (Σάββατο 7/12) στο γήπεδο της Σούρπης… Με σκορ 1-2 στο ντέρμπι κορυφής κόντρα στον Απόλλωνα Καναλίων παρά το γεγονός ότι προηγήθηκε στο 30ό λεπτό με σουτ του Πιπινή. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο τελευταίο λεπτό του α’ μέρους και σκόραραν δεύτερο τέρμα στο 80ό λεπτό. Να τονίσουμε ότι στο α’ μέρος ο Άθλος ήταν καλύτερος, ενώ μετά το γκολ είχε δοκάρι με τον Κανδήλα.

Άθλος: Τούντορ, Καραΐσκος, Παπανικολάου, Νιφόρος, Κεπεσίδης, Κρομμύδας, Καλέμι (85’ Γ. Ξυνός), Τίτου (75’ Μιχαλακόπουλος), Πιπινής, Κανδήλας (65’ Σκούρας), Κομπούρας.