• 24 Νοεμβρίου, 2019

Ήττα για το παιδικό των Τιτάνων

Σε αγώνα που διεξήχθη στο Βόλο το βράδυ του Σαββάτου, η παιδική ομάδα των Τιτάνων ηττήθηκε 75-57 από τον Ίωνα. Ξεκίνησε εντυπωσιακά το ματς με σκορ 4-17 (6-17 στην α’ περίοδο), ωστόσο στη συνέχεια είχε προβλήματα από την πιεστική άμυνα των γηπεδούχων οι οποίοι με επιμέρους 27-10 στο δεύτερο δεκάλεπτο, πήραν μικρή διαφορά και πήγαν με +6 στα αποδυτήρια για το ημίχρονο. Η διαφορά ανέβηκε σε διψήφια τιμή, μείωσαν όμως οι παίκτες του Θανάση Φλεβάρη με τρίποντο του Κολοκύθα και δίποντο του Νάνου, 60-55 στο 35’. Στο σημείο εκείνο αποβλήθηκε με πέμπτο φάουλ ο τελευταίος και έτσι, η αντεπίθεση δεν είχε συνέχεια. Αντιθέτως, ο Ίωνας μεγάλωσε το υπέρ του σκορ. Να σημειωθεί ότι στο β’ ημίχρονο δεν έπαιξε ο Βανικιώτης λόγω τραυματισμού.

Για τους Τιτάνες: Κολοκύθας 25 (3), Βανικιώτης 3 (1), Μεσίτσας 3 (1), Αλεξάνδρου 4, Δρόλιας, Νάνος 15, Θεοδώρου, Μπούσης 7 (1), Ντούρας, Τσιγάνης.