• 19 Οκτωβρίου, 2019

Σοκ στο 92′ για τον Ολυμπιακό Βόλου

Ψυχρολουσία στο 92ο λεπτό για τον Ολυμπιακό Βόλου στο στάδιο Αλμυρού καθώς ισοφαρίστηκε από τον Θεσπρωτό, εξακολουθεί να αγνοεί τη νίκη στη Football League και εκτός απροόπτου το σημερινό ήταν το τελευταίο παιχνίδι στον πάγκο για τον προπονητή Θωμά Γράφα.
Οι «ερυθρόλευκοι» προηγήθηκαν στο 19’ με πλασέ του Πόζογλου (φωτογραφία), είχαν ευκαιρίες και δοκάρι με τον Στεφάνοβιτς (διπλό: οριζόντιο, αριστερό κάθετο) αλλά στο τελευταίο ημίωρο του ματς, επαναπαύτηκαν κι ο Θεσπρωτός (του Χουάν Ραμόν Ρότσα) κέρδισε …μέτρα στον αγωνιστικό χώρο. Αφού απείλησε δύο φορές, έφθασε στο 1-1 με γκολ του Γώγου στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: Μακρυωνίτης (22’ λ.τρ. Γιδόπουλος), Στεφάνοβιτς (60’ Ντούνης), Βασνακίδης, Γραικός, Κουτσιανικούλης, Μπουτζίκος, Παπαϊωάννου, Πόζογλου (70’ Τσίτας), Ρόκας, Σκοπελίτης, Τσιάρας.
ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ: Κίναλης, Δημήτρουλας, Σερβιλάκης, Νόνης, Σταυρίδης (89’ Κωνσταντίνου), Βιγιαφάνιε, Κολτσίδας, Μπίκας (46’ Γώγος), Ευθυμίου (71’ Ραμίρεζ), Κολλάς, Ντάλα Κόστα