• 19 Οκτωβρίου, 2019

Ισοπαλία στο Ριζόμυλο για την Αγχίαλο με φωνές για τη διατησία

Για την 3η αγωνιστική της Β’ ΕΠΣΘ, η Αγχίαλος ήρθε ισόπαλη 2-2 με τον Αστέρα στο Ριζόμυλο. Η ομάδα του Θοδωρή Ανδρουτσόπουλου προηγήθηκε 0-2 στο ημίχρονο, αλλά στην επανάληψη δέχθηκε την ισοφάριση με δύο πέναλτι εκφράζοντας πολλά παράπονα για τα σφυρίγματα του ρέφερι Βλάχου.
Το 0-1 στο 15′ με πέναλτι του Καραγιώργου που το κέρδισε ο ίδιος, το 0-2 με κεφαλιά του Μαγιόγλου, ενώ για τον Αστέρα τα γκολ σημείωσε από την άσπρη βούλα ο Κάρρος. Σημαντικό στοιχείο για την εξέλιξη του ματς η αλλαγή του Καραγιώργου στο 60′ λόγω τραυματισμού, ενώ η ομάδα της Αγχιάλου είχε δοκάρι στο 10′ με τον Κουλάκογλου και αποβολή του Σίμου στο 88′.
Για την Αγχίαλο έπαιξαν οι: Καγιάννης, Κουλάκογλου, Στεργιόπουλος, Λάζογλου, Μαγιόγλου, Τσέλιος, Νούσιας, Θάνος (85′ Ροδοβίτης), Καραγιώργος (60′ Απριγιάν), Σίμος, Τσάκαλος (78′ Σγατζής).