• 17 Φεβρουαρίου, 2019

Θρίαμβος του ΓΣΑ με 0-3 μέσα στα Μετέωρα

Υπερ-πολύτιμο «διπλό» για τον Γυμναστικό Σύλλογο Αλμυρού με 0-3 μέσα στα Μετέωρα.

Στο 13ο λεπτό οι Αλμυριώτες, που είχαν για πρώτη φορά στον πάγκο τους ως νέο προπονητή τον Κώστα Βελιτζέλο προηγήθηκαν με τον Γκίκα και πέτυχαν άλλα δυο γκολ, στο 79’ με τον Παπακώστα και στο 84’ με τον Αργυρίου. (η φωτο από τον αγώνα του πρώτου γύρου).

Ο ΓΣΑ χρειαζόταν επειγόντως βαθμούς και τα κατάφερε πανηγυρικά, παρά την εγνωσμένη αξία των γηπεδούχων και τη δική τους καλή πορεία στο φετινό πρωτάθλημα.

Όμως, το ντέρμπι των Βολιώτικων ομάδων και δυο πρωτοπόρων Νίκης και Ολυμπιακού κυριάρχησε στο Πανθεσσαλικό, στη 19η αγωνιστική του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής, την Κυριακή 17 Φεβρουαρίου και οι ερυθρόλευκοι το κέρδισαν με 2-0, παίρνοντας και την πρώτη θέση από τους ισόβαθμους πλέον αντιπάλους τους.

Ο Ζγκούρι πέτυχε το 1-0 μόλις στο 45ο δευτερόλεπτο το αγώνα και ο Οικονομόπουλος στο 34ο λεπτό το 2-0.

Ο Θησέας κέρδισε με 3-1 τον Φωκικό στην Αγριά με γκολ στο 60’ με τον Τσιουρή, στο 65’ με τον Βλάχο και στο 83’ με τον Νιαούτη, ενώ μείωσαν οι φιλοξενούμενοι στο 82’.