• 14 Φεβρουαρίου, 2019

Σημαντική νίκη των ΤΙΤΑΝΩΝ επί του Ηρακλή Χάλκης

Άλλη μια νίκη πραγματοποίησε η νεανικότερη ομάδα της κατηγορίας, η ομάδα των ΤΙΤΑΝΩΝ Αλμυρού στο πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑΘ.

Αυτή τη φορά υπερίσχυσε ξανά επί του Ηρακλή Χάλκης με 57-51 στον εντός έδρας αγώνα που διεξήχθη την Κυριακή στις 10 Φεβρουαρίου.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι νεαροί παίκτες των ΤΙΤΑΝΩΝ ξεκίνησαν κάπως μουδιασμένα, γεγονός που ανέτρεψαν στα υπόλοιπα δεκάλεπτα. Οι Αλμυριώτες κατάφεραν να κυριαρχήσουν και στις δύο πλευρές του γηπέδου, φτάνοντας στη νίκη πιο άνετα από ότι δείχνει το τελικό σκορ.

Δεκάλεπτα: 9-13, 22-19, 43-36, 57-51. ΤΙΤΑΝΕΣ(Φλεβάρης):Κοντοστάθης 6(2),Κοσμίδης 6(1),Κακλίας 10,Μπιρμπίλης 2, Βουλτίδης 3, Χρυσόπουλος 6, Μαλλιαρός, Ζγουλέτας Στ., Μπάκος 8(1),Μαυροδημητράκης 16,Τσαουσάι.