• 9 Δεκεμβρίου, 2018

Ήττα ΓΣΑ στο Μακρυχώρι – Ισοβαθμία στην κορυφή του 4ου ομίλου

Ισοβαθμία στην κορυφή του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής στην 11η αγωνιστική της 9ης Δεκεμβρίου.

Αφ’ ενός μεν η Νίκη με 4-0 επί του Οικονόμου Τσαριτσάνης ισοβάθμησέ με τον Ολυμπιακό Βόλου, που έφερε ισοπαλία στην Άμφισσα με τον Φωκικό με 1-1.

Επίσης, να επιστρέψει στις επιτυχίες δεν κατάφερε ο Γυμναστικός Σύλλογος Αλμυρού, που στο 58ο λεπτό δέχτηκε τέρμα από τον Μυργιώτη και έχασε τελικά από τον Απόλλωνα Μακρυχωρίου με 1-0, γεγονός όμως που μέχρι στιγμής δεν επηρεάζει τη βαθμολογική του θέση, καθότι παραμένει τέταρτος στη βαθμολογία και το σχετικά θετικό είναι ότι έχασαν και τα Μετέωρα, τρίτα στον όμιλο.

Για τους παίκτες του Στέλιου Αρσένου έπονται δυο δύσκολοι αγώνες, για να ολοκληρωθεί ο πρώτος γύρος.

Πρώτα με τον Αστέρα στην Ιτέα και τελευταία αγωνιστική εντός έδρας με αντίπαλο τον Ολυμπιακό Βόλου.

-Ένα δοκάρι στο 40ο λεπτό για τη Νίκη Βόλου και ο Καρντουτσή στο 41ο λεπτό. Το 2-0 με τον Κέρι στο 79’. Ο Μακένγκο κέρδισε πέναλτι στο 82’ και το εκτέλεσε εύστοχα ο Κέρι, 3-0. Με πλασέ του Τζιώρα στο 89ο το 4-0.

-Στο 81′ ο Φωκικός με σουτ του Μεγάλου κέρδιζε τον Ολυμπιακό Βόλου με 1-0 και θα τον έστελνε στη δεύτερη θέση με ένα βαθμό κάτω από την πρώτη Νίκη. Οι Βολιώτες όμως κέρδισαν πέναλτι στο 96’. Το εκτέλεσε εύστοχα ο Λώττας και 1-1, ισοβαθμώντας στην πρώτη θέση με την «αιώνια» αντίπαλό του.

-Ο Θησέας, φιλοξενώντας στην Αγριά τον Πιερικό, προηγήθηκε από το 8ο λεπτό με τον Βλάχο και κέρδισε τελικά με 1-0.