• 4 Νοεμβρίου, 2018

Η 6η αγωνιστική στον 4ο όμιλο της Γ’ Εθνικής

Μοιράστηκαν τέρματα και βαθμούς στο 1-1 του «Αθ. Ραγάζος» ο Γυμναστικός Σύλλογος Αλμυρού και τα Μετέωρα, στο παιχνίδι του Σαββάτου 3 Νοεμβρίου, το μοναδικό που έγινε για τον 4ο Όμιλο της Γ’ Εθνικής.

-Την Κυριακή 4 Νοεμβρίου στην Άμφισσα ο Φωκικός κέρδισε τον Θησέα Αγριάς με 2-0 (τα γκολ 16’ Μεγάλος και 65’ Κυριακόπουλος).

-Στο Βολιώτικο ντέρμπι η λευκή ισοπαλία (0-0) έδειξε να …βολεύει κάπως και τους δυο αντιπάλους, αν και η Νίκη είχε τρεις ευκαιρίες έναντι μιας του Ολυμπιακού, σ’ ένα άτεχνο παιχνίδι που οι αντίπαλοι έπαιξαν επιφυλακτικά.

-Στο παιχνίδι του Αλμυρού, οι φιλοξενούμενοι των Μετεώρων προηγήθηκαν με γκολ του Κιάκου στο 69ο λεπτό.

Στο 71’ ο Τζοβάρας ισοφάρισε με κεφαλιά – ψαράκι, μετά από πάσα του Στουρνάρα.

Οι Αλμυριώτες έχασαν κι άλλες ευκαιρίες κι έχουν παράπονα από τον διαιτητή (Τσιμεντερίδης – Κοζάνης), που δεν «είδε» στο 71ο λεπτό σκληρό φάουλ του Φουρτούνη στον Τζοβάρα και τον γλίτωσε έτσι από αποβολή, αφού είχε δεχτεί ήδη πρώτη κίτρινη κάρτα, ενώ αντίθετα οι γηπεδούχοι έμειναν με 10 παίκτες, με δεύτερη κίτρινη στον Καρρά, στο 82ο λεπτό.

Γ.Σ. ΑΛΜΥΡΟΥ: Σταυράκης, Καρράς, Μπαρούτας, Παπακώστας, Βανγκελί, Δημηνάς (61’ Γκίκας), Αλεξανδρής, Στουρνάρας, Τζοβάρας, Τσιώλης, Τσελεπής (66’ Χατζής).