• 22 Οκτωβρίου, 2017

Ήττα – έκπληξη με 3-1 για τον ΓΣΑ στην Ιτέα

Ήττα που διαμορφώθηκε στο δεύτερο ημίχρονο για το Γυμναστικό Σύλλογο Αλμυρού με 3-1 από τον Αστέρα Ιτέας.

Ήταν η πρώτη απώλεια βαθμών για τους κυανόλευκους του Αλμυρού, που είχαν προηγηθεί στο 35ο λεπτό με τον Φλίγκο, αλλά και η πρώτη νίκη για τους γηπεδούχους.

Οι Αλμυριώτες, έχασαν παιχνίδι και βαθμούς μετά από πέντε αγωνιστικές, την Κυριακή 22 Οκτωβρίου, ενώ προηγήθηκαν στο 35ο λεπτό με τον  Φλίγκο.

Αυστηρή η αποβολή του Καψιώτη, στο β’ μέρος, με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Ο επόμενος αγώνας την προσεχή Κυριακή (29 Οκτωβρίου, μάλλον ώρα 3 το απόγευμα) είναι το τοπικό ντέρμπι, με αντίπαλο τον Ρήγα Φεραίο στον Αλμυρό.

ΑΟ Σελλάνων 2

*ΓΣ Αλμυρού, Διγενής, Αστέρας, Βελούχι και Ρήγας Φεραίος έκαναν το ρεπό τους.

ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ – ΝΙΚΗ 0-3

Ο αγώνας αυτός δεν άρχισε ποτέ, λόγω έλλειψης γιατρού και γι’ αυτό κατακυρώθηκε υπέρ της Νίκης με 0-3.

Η Νίκη έδωσε ένα εύλογο χρονικό διάστημα (το οποίο κανονικά δεν μπορεί να είναι πάνω από 10 λεπτά), για να βρεθεί γιατρός.

Για την ιστορία πάντως:

Νίκη Βόλου: Θεολόγης, Γενιτσαρίδης, Δημολιός, Μωυσίδης, Βέργος, Μέτσε, Ντόλγκι, Μπάιριτς, Τζιώρας, Γιάκοβλεφ, Ιορδανίδης.

Διαιτητής ο Απόστολος Παπαποστόλου, με βοηθούς τους κ.κ. Δαυίδ Πριονά και Περικλή Δέλχα, όλοι από την ΕΠΣ Ευβοίας.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β. – Α.Ο. ΣΕΛΛΑΝΩΝ 2-1

Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του α’ μέρους, ο Θέος από τα δεξιά έβγαλε  σέντρα και ο Βασίλιεβτις μέσα από την περιοχή με κεφαλιά πέτυχε το 1-0.

Στο 59′ ο Βουκομάνοβιτς με ωραίο σουτ έστειλε τη μπάλα πρώτα στο αριστερό δοκάρι του Καραγκιολίδη και μετά στα δίχτυα για να γίνει το 1-1.

Λίγα λεπτά πριν τη λήξη, στο 88′, λυτρώθηκαν οι Βολιώτες με τον Μέμο να πετυχαίνει το 2-1.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: Καραγκιολίδης, Α. Κόκας, Καραμπάς, Νόνης, Κραγιόπουλος (70’ Ευθυμιάδης), Τόσκας, Βασίλιεβιτς, Καρβούνης (57’ Μέμος), Σέττος (46’ Σχολάρι), Θέος (60’ Βαρούχας), Δ. Κόκας

Διαιτητής: Αγγελούλης, βοηθοί: Στάικος, Πατέτσος, όλοι από την ΕΠΣ Λάρισας.